Хитрино с категорична победа над Локомотив (Русе)

Отборът на Хитрино разгроми Локомотив (Русе) в среща от ХХIII-тия кръг от първенството в Трета лига – Североизточна аматьорска група. Мачът се игра на градския стадион „П.Волов“ в Шумен при облачно и хладно за средата на месец април време и беше наблюдаван от близо 100-тина зрители.

Двубоя ще се запомни с доста силната игра на символичните домакини, доброто съдийство на младите рефери от групата „Ментори и Таланти“: Адриян Сюрджиев (Смолян) с асистенти: Ивелин Рашев (Стара Загора) и Янко Чакъров (Пловдив), слабата и безотговорна игра на „железничарите“ от крайдунавския град. Отсъствието на основни титуляри,

късата резервна скамейка – за мача в протокола бяха записани едва 12 състезатели и контузии в хода на самия двубой допринесоха за тежката загуба на русенци.

Домакините от Хитрино се възползваха от несигурността на защитата пред вратаря Радосвет Христов и поведоха още в 8-ата минута чрез Преслав Пасев. С нови два гола на сметката си, съответно в 22-ата и 25-ата минута,

Преслав Пасев оформи своя хеттрик още преди да е изтекъл и половин час игра. През второто полувреме играчите на Хитрино продължиха да диктуват събитията на терена. Мехмед Сабри – едва влязъл като резерва в игра покачи в 68-ата минута,

а четири минути по-късно Ивелин Василиев оформи крайното 5:0. Категоричната победа гарантира на „Хитрино“ участие в „първата шестица“ във втората фаза от първенството, докато загубата на „Локомотив“(Русе) го оставя при слабаците във „втората седмица“. В следващия ХХIV-ти кръг – 17 април (сряда) от 16,00 ч. „Хитрино“ гостува в битка за третото място в групата на „Светкавица“(Търговище), докато „Локомотив“(Русе) приема у дома „Калиакра“(Каварна).